Obejrzyj zwiastun filmu o Kurcie Cobainie, „Montage of Heck”

W sieci po­ja­wił się tra­iler filmu „Co­ba­in: Mon­ta­ge of Heck”. Nad fil­mem pra­co­wa­ła mię­dzy in­ny­mi córka mu­zy­ka, Fran­ces Bean Co­ba­in. Po po­ka­zie na Sun­dan­ce Film Fe­sti­val po­ja­wi­ły się bar­dzo po­zy­tyw­ne re­cen­zje filmu, któ­re­go za­po­wiedź można obej­rzeć po­ni­żej. „Cobain: Montage of […]

Ewa Bem dołącza do projektu Albo inaczej

Już nie­dłu­go od­bę­dzie się pre­mie­ra al­bu­mu „Albo ina­czej”. Mimo to nadal nie­zna­nych jest wiele szcze­gó­łów na temat pro­jek­tu. Teraz oka­za­ło się, że po Woj­cie­chu Gąs­sow­skim do Albo ina­czej do­łą­czy­ła Ewa Bem. Ewa Bem to ar­tyst­ka znana przede wszyst­kim z prze­bo­jów ta­kich […]

Niemiecka firma naraziła się Kraftwerk

Ralf Hütter z Kraftwerk pozwał niemieckie przedsiębiorstwo elektroniczne „eZelleron”, za naruszenie znaku towarowego. Firma dla swojego nowego produktu wybrała, jak się okazuje, dość niefortunną nazwę, „kraftwerk.” Muzykowi nie spodobało się, że urządzenie może być kojarzone z jego zespołem.     […]

Koniec PERFECTU? MARKOWSKI: Jestem zmęczony

Wygląda na to, że wszystko musi się kiedyś skończyć. Odra Wodzisław w końcu spadła z Ekstraklasy, Budka Suflera zakończyła karierę, a teraz o muzycznej emeryturze myśli Grzegorz Markowski.     Frontman Perfectu zdradził w rozmowie z „Faktem”, że coraz częściej […]

Wspomnienie o Annie Jantar – 14 marca minęło 35 lat od śmierci artystki

14 marca 1980 roku na warszawskim Okęciu w katastrofie samolotu „Mikołaj Kopernik” zginęło wówczas 87 osób. Wśród ofiar była piosenkarka Anna Jantar. Dziś mija 35 lat od śmierci artystki. W trwającej zaledwie 10 lat karierze Jantar zdobyła serca publiczności nie […]

 

Obejrzyj zwiastun filmu o Kurcie Cobainie, „Montage of Heck”

Obejrzyj zwiastun filmu o Kurcie Cobainie, "Montage of Heck", Italo Disco, Euro Disco, 80's, 90's, radio station, radio one live 80

Obejrzyj zwiastun filmu o Kurcie Cobainie, „Montage of Heck”

W sieci po­ja­wił się tra­iler filmu „Co­ba­in: Mon­ta­ge of Heck”. Nad fil­mem pra­co­wa­ła mię­dzy in­ny­mi córka mu­zy­ka, Fran­ces Bean Co­ba­in. Po po­ka­zie na Sun­dan­ce Film Fe­sti­val po­ja­wi­ły się bar­dzo po­zy­tyw­ne re­cen­zje filmu, któ­re­go za­po­wiedź można obej­rzeć po­ni­żej.

„Cobain: Montage of Heck” to pierwszy autoryzowany dokument o Kurcie Cobainie. Za reżyserię odpowiada Brett Morgen. Przy projekcie pracowała córka wokalistyNirvany, Frances Bean Cobain, dzięki czemu obraz nabrał wyjątkowego charakteru. Twórcy nie zgodzili się, aby przy filmie pracowała Courtney Love, ale mimo to udało im się wykorzystać archiwalne materiały związane z Cobainem.

W zapowiedzi „Cobain: Montage of Heck” pojawiają się niepublikowane dotąd nagrania z domowych archiwów Kurta. Dokument opisuje życie i twórczość artysty, który stał się głosem swojego pokolenia, a następnie popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 27 lat, będąc u szczytu swojej kariery.

W filmie wykorzystano również niewydane utwory Nirvany oraz niepublikowane fotografie i dzienniki Kurta Cobaina. „Cobain: Montage of Heck” zostanie wyemitowane w amerykańskim HBO 4 maja.

Ewa Bem dołącza do projektu Albo inaczej

Już nie­dłu­go od­bę­dzie się pre­mie­ra al­bu­mu „Albo ina­czej”. Mimo to nadal nie­zna­nych jest wiele szcze­gó­łów na temat pro­jek­tu. 60a7c83b1142ffcbd44908365804a178Teraz oka­za­ło się, że po Woj­cie­chu Gąs­sow­skim do Albo ina­czej

do­łą­czy­ła Ewa Bem.

Ewa Bem to ar­tyst­ka znana przede wszyst­kim z prze­bo­jów ta­kich jak „Moje serce to jest muzyk”, „Wy­szłam za mąż, zaraz wra­cam” czy „Po­mi­do­ry”. Tym razem au­tor­ka wy­mie­nio­nych po­wy­żej utwo­rów zmie­rzy­ła się z tek­stem ra­po­wym – na razie nie wia­do­mo jesz­cze, o jaki tekst cho­dzi.

Po­ni­żej można obej­rzeć frag­ment wy­wia­du z Ewą Bem, w któ­rym opo­wia­da o pracy przy utwo­rze oraz za­pra­sza na kon­cert pre­mie­ro­wy:

Przy­po­mi­na­my też o uro­czy­stym kon­cer­cie pre­mie­ro­wym „Albo ina­czej”, który od­bę­dzie się w ra­mach fe­sti­wa­lu Red Bull Music Aca­de­my Week­en­der 17 kwiet­nia w Te­atrze Dra­ma­tycz­nym w Pa­ła­cu Kul­tu­ry i Nauki. Poza Kry­sty­ną Proń­ko oraz Ewą Bem wy­stą­pią rów­nież inni ar­ty­ści, któ­rzy wzię­li udział w pro­jek­cie Albo ina­czej, m.​in. An­drzej Dą­brow­ski czy Zbi­gniew Wo­dec­ki.

Kiesza nagrywa z Duran Duran

Kiesza nagrywa z Duran Duran

Kiesza nagrywa z Duran Duran

Kiesza ujawniła, iż nagrała piosenkę z grupą Duran Duran. Wokalistka napisała częściowo numer i udziela się w nim wokalnie. Nie chciała jednak ujawnić tytułu.

 

Kiesza nagrywa z Duran Duran

Kiesza nagrywa z Duran Duran

- Jeszcze oficjalnie nie ustalili tytułu – wyjaśnia Kiesza. – Jestem współautorką i śpiewam. Niesamowita sprawa.

Kiesza wcześniej pisała piosenki dla Rihanny, zespołu Icona Pop czy Jennifer Hudson. Kanadyjska wokalistka, autorka przeboju „Hideaway”, w październiku 2014 roku wydała longplay, „Sound of a Woman”. Dorobek Duran Duran zamyka album „All You Need Is Now” z grudnia 2010 roku. Nowej płyty Anglików powinniśmy doczekać się w tym roku.

Niemiecka firma naraziła się Kraftwerk

Niemiecka firma naraziła się Kraftwerk, Italo Disco, Euro Disco, 80's, 90's, radio station, radio one live 80

Niemiecka firma naraziła się Kraftwerk

Ralf Hütter z Kraftwerk pozwał niemieckie przedsiębiorstwo elektroniczne „eZelleron”, za naruszenie znaku towarowego. Firma dla swojego nowego produktu wybrała, jak się okazuje, dość niefortunną nazwę, „kraftwerk.” Muzykowi nie spodobało się, że urządzenie może być kojarzone z jego zespołem.

 

 

„Kraftwerk” to innowacyjna przenośna ładowarka, która nie gromadzi energii, ale ją wytwarza, wykorzystując ogniwo paliwowe. Biorąc to pod uwagę, nazwa urządzenia nie jest niczym zaskakującym, ponieważ niemieckie słowo „kraftwerk” oznacza po prostu elektrownię.

Ralf Hütter to jedyny przedstawiciel oryginalnego składu Kraftwerk, który w zespole występuje od czasów jego założenia w 1970 roku.

Scorpions na koncercie w Polsce. Ostatnia pula biletów już w sprzedaży

Popularność legendy rocka nie słabnie. Koncertowi Scorpions w łódzkiej Atlas Arenie towarzyszy ogromne zainteresowanie fanów. Nie ma już biletów na miejsca siedzące i dlatego w minioną środę 11 marca organizatorzy uruchomili ostatnią pulę takich wejściówek.

3c10b96b3e2ba3db46a6fc96cbf0ea43

Zespół przyjedzie do Polski 9 maja w ramach trasy z okazji 50-lecia funkcjonowania grupy. Okazja jest szczególna i tak traktują ją fani Scorpions, którzy bardzo szybko wykupują wejściówki na kolejne sektory. – Sprzedaż jest naprawdę imponująca. Już teraz możemy zakomunikować, że praktycznie nie ma biletów na trybuny Atlas Areny – tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Scorpions.

- Ich liczba będzie jednak bardzo ograniczona i dlatego należy się pospieszyć. W tym przypadku nie należy zwlekać z zakupem, bo biletów może bardzo szybko zabraknąć – dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

Dodatkowe bilety na miejsca siedzące będzie można zakupić za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Do koncertu Scorpions w Atlas Arenie pozostały niespełna dwa miesiące. Coraz więcej wskazuje na to, że to wyjątkowe wydarzenie obejrzy komplet widzów. Warto bowiem podkreślić, że doskonale sprzedają się także wejściówki na płytę łódzkiej hali.

Koniec PERFECTU? MARKOWSKI: Jestem zmęczony

Koniec PERFECTU? MARKOWSKI: Jestem zmęczony, Italo Disco, Euro Disco, 80's, 90's, radio station, radio one live 80

Koniec PERFECTU? MARKOWSKI: Jestem zmęczony

Wygląda na to, że wszystko musi się kiedyś skończyć. Odra Wodzisław w końcu spadła z Ekstraklasy, Budka Suflera zakończyła karierę, a teraz o muzycznej emeryturze myśli Grzegorz Markowski.

 

 

Frontman Perfectu zdradził w rozmowie z „Faktem”, że coraz częściej dopada go zmęczenie, choć stara się nie składać broni.

Co prawda miałem kilkuletnią przerwę, ale na scenie pracuję od 1974 roku i na szczęście nadal jest we mnie potencjał uczuciowy, by wykonywać tę robotę -mówi tabloidowi Markowski.

Artysta podkreśla jednak, że jego wiek coraz częściej daje o sobie znać.

Jestem zmęczony. (…) Nie będę ukrywać – myślę już o tym, by zejść ze sceny niepokonanym. Jak każdy mam lepsze i gorsze momenty. Coraz częściej pojawiają się problemy ze zdrowiem – przyznaje rozmówca „Faktu”.

Grzegorz Markowski przyznaje się również do dolegliwości, na jaką cierpi wielu rockmanów.

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie życia bez muzyki i sceny. To jest moje środowisko naturalne -zdradza wokalista Perfectu.

Trudno sobie Markowskiego karmiącego kaczki w parku. Spodziewamy się prędzej dostrzec go padającego na scenie i wydającego ostatnie tchnienie w rytm gitarowych riffów. Każdy by tak chciał. No, prawiekażdy…

Wspomnienie o Annie Jantar – 14 marca minęło 35 lat od śmierci artystki

14 marca 1980 roku na warszawskim Okęciu w katastrofie samolotu „Mikołaj Kopernik” zginęło wówczas

Wspomnienie o Annie Jantar - 14 marca minęło 35 lat od śmierci artystki

Wspomnienie o Annie Jantar – 14 marca minęło 35 lat od śmierci artystki

87 osób. Wśród ofiar była piosenkarka Anna Jantar. Dziś mija 35 lat od śmierci artystki. W trwającej zaledwie 10 lat karierze Jantar zdobyła serca publiczności nie tylko w Polsce. Nagrodami obsypywano ją na najważniejszych polskich festiwalach oraz konkursach zagranicznych.

 

 

„Choć była wielką artystką, była jednocześnie skromnym i dobrym człowiekiem. Od wczesnego dzieciństwa jej największą pasją była muzyka, wśród której i z którą dorastała. Właściwie to ona sama była muzyką” – tak piosenkarkę wspominał kompozytor jej utworów oraz mąż, Jarosław Kukulski. W dniu śmierci Anna Jantar miała zaledwie 30 lat, opuściła męża i osierociła czteroletnią córkę. Na pokładzie samolotu Mikołaj Kopernik znajdowali się również amerykański etnomuzykolog Alan Merriam, ponad dwudziestu członków amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA oraz szóstka młodych delegatów z warszawskich uczelni. My z tą katastrofą w szczególności wiążemy nazwisko Anny Jantar.

CAMOUFLAGE – najważniejszy po Depeche Mode zespół nurtu synth-pop

CAMOUFLAGE - najważniejszy po Depeche Mode zespół nurtu synth-pop, Italo Disco, Euro Disco, 80's, 90's, radio station, radio one live 80

CAMOUFLAGE – najważniejszy po Depeche Mode zespół nurtu synth-pop

CAMOUFLAGE? Tak, dokładnie, to ten sam zespół, mistrz smutnych i melancholijnych piosenek w elektronicznym wydaniu.

W 1987 roku ta niemiecka grupa dzięki „The Great Commandment” zdobyła 1. miejsce na liście tanecznej amerykańskiego Billboardu. Ich muzyka od początku łączyła chłód Kraftwerku, pop rodem z OMD i melancholijny mrok Depeche Mode.

Zespół był aktywny z przerwami aż do 2006 roku, gdy ukazał się ich ostatni studyjny album „Relocated”, w 2014 Camouflage przypomniała o sobie świetną kompilacją singli.

 

 

 

 

 

Teraz powracają z płytą „Greyscale”, na której gościnnie pojawił się także Peter Heppner z legendarnej niemieckiej grupy synth-popowej Wolfsheim. Produkcją płyty zajął się kompozytor muzyki filmowej Heiko Maile, który skontrastował tu elementy elektroniczne z akustycznymi, obok beatów i gitar usłyszymy także chór dziecięcy i zespół smyczkowy z niemieckiej orkiestry filmowej Babelsberg.

Powstała płyta niezwykle taneczna, pełna rytmów, melodii i brzmień, które fanów Depeche Mode, OMD czy Wolfsheim nie powinny pozostawić obojętnymi.

Film DISCO POLO wraca na płycie. Odniesie sukces jak film?

Film DISCO POLO wraca na płycie. Odniesie sukces jak film?

Film DISCO POLO wraca na płycie. Odniesie sukces jak film?

 

 

Ponad 550 tysięcy widzów w zaledwie 10 dni zobaczyło w kinach film Macieja Bochniaka „DISCO POLO”! Dla wszystkich, którzy zachwycili się hitami śpiewanymi przez Dawida Ogrodnika, Joannę Kulig i Rafała Maćkowiaka, dobra wiadomość! Płyta z piosenkami z filmu już od 13 marca w sprzedaży.

 

 

 

 

 

Największe przeboje disco polo, w nowych aranżacjach, opracowano specjalnie na potrzeby filmu. Aktorzy zaśpiewali je jako filmowa grupa pod nazwą LASER (Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki). W rolę lidera zespołu ATOMIC wcielił się Rafał Maćkowiak, a Joanna Kulig zaśpiewała jako diwa muzyki disco polo GENSONINA.

Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazło się 15 piosenek – prawdziwych evergreenów gatunku disco polo. Wplecione w fabułę filmu, stanowią zaskakujący, często także przewrotny komentarz do wydarzeń rozgrywających się na ekranie.

Madonna z premierowym albumem Rebel Heart

13. studyjny album Madonny. Materiał nagrywany był w Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie przy udziale m.in. takich producentów jak Diplo, Kanye West, Blood Diamonds czy DJ Dahi. Wokalnie udzielili się natomiast Nicki Minaj i… Mike Tyson. Singlami zostały piosenki „Living for Love” i „Ghosttown”. Premiera albumu nastąpiła 10 marca 2015 .

Płyta:

Madonna, Rebel Heart

 Madonna z premierowym albumem Rebel Heart, Italo Disco, Euro Disco, 80's, 90's, radio station, radio one live 80

Madonna z premierowym albumem Rebel Heart

Wytwórnia: Universal

Data premiery: 2015-03-10

Designed for website builder